Płatności mobilne HotPay

Hotpay to system płatności mobilnych, który powstał w 2015 roku z inicjatywy firmy Leaders sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie. Jest to agregator płatności internetowych, który umożliwia prostą integrację naszej strony lub aplikacji z takowymi płatnościami, natomiast sama firma, która prowadzi projekt znana jest ze swojej solidności i wypłacalności.

Oferta HotPay

HotPay oferuje wiele atrakcyjnych systemów płatności mobilnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na ofertę systemu składają się następujące modele płatności mobilnych:

 • SMS Premium MO – najbardziej popularny model płatności, gdzie odbywa się ona za pośrednictwem SMSa o podwyższonej opłacie. Klient chcąc skorzystać z usług danego serwisu musi wysłać SMSa specjalnego o specyficznej treści, która determinuje usługę, z której korzysta oraz na specyficzny numer determinujący cenę SMSa. Płatność jest pobierana z konta pre-paid lub doliczana do abonamentu danego abonenta.
 • SMS Premium MT – subskrypcja SMS gdzie płatność odbywa się automatycznie w równych odstępach czasowych. Nad przebiegiem płatności czuwa system teleinformatyczny operatora, dlatego po rejestracji usługi i zapewnieniu odpowiedniej treści wysyłki nasza usługa subskrypcyjna jest praktycznie bezobsługowa. Płatność następuje w momencie odebrania każdego SMSa subskrypcyjnego.
 • Zagraniczne SMS Premium – oba powyższe modele realizowane za granicą. Nie każde państwo pozwala na uruchomienie usługi o podwyższonej płatności, dlatego chcąc uruchomić takową, trzeba ustalać warunki indywidualnie z operatorami w każdym kraju. Dlatego też nie ma możliwości uzyskania jednakowej taryfy dla wszystkich państw.
 • DirectBilling – system płatności pozwalający uzyskać nawet do 70% prowizji, a przy tym równie prosty jak SMS Premium. W chwili obecnej nie wszyscy polscy operatorzy go wdrożyli (lub upublicznili), niemniej jednak u większości jest już dostępny. Płatność przebiega w sposób zbliżony do Premium SMS, czyli klient wpisuje swój numer telefonu w formularzu płatności, otrzymuje SMSa ze szczegółami transakcji i odsyła „OK” w celu jej potwierdzenia. Niewątpliwą zaletą systemu jest to, iż kwota płatności może być określona od 1 grosza do nawet 300 złotych.
 • Połączenia IVR – system połączeń o podwyższonej opłacie, gdzie prowizja jest naliczana w modelu Pay per Call (określona z góry płatność za wykonanie połączenia) oraz Pay per Minute (gdzie płatność naliczana jest za minutę połączenia, a łączna prowizja zależy od czasu jego trwania). System, który idealnie nadaje się np. dla prowadzenia infolinii.

Jak zacząć pracę z HotPay

Aby dołączyć do systemu płatności mobilnych HotPay należy założyć konto. Co istotne HotPay oferuje możliwość rejestracji zarówno firmom jak i osobom fizycznym, dzięki czemu chcąc wdrożyć system płatności na swoją stronę hobbystyczną nie musimy zakładać firmy. Po założeniu konta wymagana jest jego aktywacja. Aktywacja wiąże się z koniecznością uwierzytelnienia podanych podczas rejestracji canych co odbywa się za pomocą wykonania przelewu w wysokości 1 PLN na rachunek bankowy firmy (ING / BZWBK) lub PayPal.
Po aktywacji konta można przystąpić do działania, czyli wybrać interesujący nas model i dokonać integracji z naszym systemem. W razie problemów zawsze można liczyć na pomoc techniczną pracowników HotPay.

Zarejestruj się w HotPay

Wysokość stawek płatności SMS MO

Stawki w HotPay są określone z góry, a premiowanie następuje automatycznie. Poniżej przedstawiona jest rozpiska stawek:

 1. Stawki dla kont prywatnych:
  a) 45% – stawka bazowa;
  b) 46% – od 25 000 PLN obrotu miesięcznie;
  c) 47% – od 50 000 PLN obrotu miesięcznie;
  d) 48% – od 100 000 PLN obrotu miesięcznie;
  e) 49% – od 150 000 PLN obrotu miesięcznie;
  f) 50% – od 200 000 PLN obrotu miesięcznie;
  g) 51% – od 250 000 PLN obrotu miesięcznie;
  h) pow. 51% – stawka ustalana indywidualnie.
 2. Stawki dla kont firmowych:
  a) 50% – stawka bazowa;
  b) 51% – od 250 000 PLN obrotu miesięcznie;
  c) pow. 51% – stawka ustalana indywidualnie.

Rozliczenia / wypłaty środków

Płatności to jedna z mocniejszych stron systemu HotPay. Jest to bowiem najszybciej wypłacający agregator na rynku. Wypłaty zlecone w trybie Standard czy w oparciu o fakturę VAT przelewane są na konta do 24 godzin. Istnieje również możliwość wypłaty prowizji w trybie Express, gdzie płatność następuje do dwóch godzin od zlecenia. Pobierana jest wówczas prowizja w wysokości 5% od kwoty płatności. Cały system zbudowany jest bez uwzględniania systemów rozliczeniowych co powinno zachęcić osoby, którym zależy na szybkich płatnościach.
Jeśli chodzi o metody rozliczeń to HotPay ma szczególnie sprzyjającą ofertę dla osób prywatnych. Oferuje on m.in. wypłatę bez żadnych formalności – czysty przelew na konto po zleceniu, a także na umowę o dzieło (gdzie minimalny próg wypłaty to 300 PLN).
Z dostępnych form wypłaty mamy do dyspozycji: przelew bankowy, wypłata na PayPal lub Skrill.

Narzędzia i rozwiązania HotPay

HotPay jako jeden z pierwszych systemów wprowadził gotowe rozwiązania, które mają za zadanie niemalże natychmiastową integrację strony z płatnościami mobilnymi. Jest to dla przykładu Content Locker, który jest po prostu okienkiem płatności osadzanym na stronie poprzez wklejenie kodu wygenerowanego automatycznie w Panelu HotPay na naszą stronę internetową. Starania obsługi HotPay-a na pewno docenią osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu stron internetowych i wykonanie standadowego wdrożenia byłoby dla nich niemożliwe lub mocno utrudnione.
Na uwagę zasługuje również fakt, iż zespół, który obsługuje HotPay świadczy nieodpłatną pomoc zarówno jeśli chodzi o wdrożenie własnych narzędzi jak i przygotowanie nowych, dedykowanych narzędzi posiadających specjalne, dedykowane funkcje.
Panel HotPay wyposażony jest w czytelne i kompleksowe statystyki co ułatwia śledzenie wyników, a co najważniejsze wyciąganie wniosków odnośnie działalności naszej witryny / usługi w internecie.

Podsumowanie

HotPay stanowi idealne narzędzie zarówno dla firm, jak i osób prywatnych (również tych, które nie mają żadnego pojęcia o technicznych uwarunkowaniach płatności mobilnych). Jest to stabilna platforma oparta na jasnych zasadach, a co najważniejsze otwarta na współpracę niezależnie od obrotu czy wielkości podmiotu. W wielu kwestiach ekipa potrafi iść na ustępstwa co niekiedy znacznie ułatwia współpracę lub też czyni ją bardziej efektywną.

 

HotPay zajmuje #1 miejsce w naszym rankingu