DigitalVirgo działa na rynku od 2000 roku świadcząc usługi z zakresu płatności mobilnych i marketingowych zarówno dla klientów biznesowych jak i prywatnych. Firma może się poszczycić współpracą z takimi gigantami jak Orange czy T-Mobile oraz innymi znamienitymi brandami spoza branży telekomunikacyjnej.
Oferta DigitalVirgo
Jeśli chodzi o płatności mobilne DigitalVirgo oferuje następujące technologie:
- SMS Premium MO – najbardziej popularny model płatności, gdzie odbywa się ona za pośrednictwem SMSa o podwyższonej opłacie. Klient chcąc skorzystać z usług danego serwisu musi wysłać SMSa specjalnego o specyficznej treści, która determinuje usługę, z której korzysta oraz na specyficzny numer determinujący cenę SMSa. Płatność jest pobierana z konta pre-paid lub doliczana do abonamentu danego abonenta.
- SMS Premium MT – subskrypcja SMS gdzie płatność odbywa się automatycznie w równych odstępach czasowych. Nad przebiegiem płatności czuwa system teleinformatyczny operatora, dlatego po rejestracji usługi i zapewnieniu odpowiedniej treści wysyłki nasza usługa subskrypcyjna jest praktycznie bezobsługowa. Płatność następuje w momencie odebrania każdego SMSa subskrypcyjnego.
- Zagraniczne SMS Premium – oba powyższe modele realizowane za granicą. Nie każde państwo pozwala na uruchomienie usługi o podwyższonej płatności, dlatego chcąc uruchomić takową, trzeba ustalać warunki indywidualnie z operatorami w każdym kraju. Dlatego też nie ma możliwości uzyskania jednakowej taryfy dla wszystkich państw.
- DirectBilling – system płatności pozwalający uzyskać nawet do 60% prowizji, a przy tym równie prosty jak SMS Premium. W chwili obecnej nie wszyscy polscy operatorzy go wdrożyli (lub upublicznili), niemniej jednak u większości jest już dostępny. Płatność przebiega w sposób zbliżony do Premium SMS, czyli klient wpisuje swój numer telefonu w formularzu płatności, otrzymuje SMSa ze szczegółami transakcji i odsyła „OK” w celu jej potwierdzenia. Niewątpliwą zaletą systemu jest to, iż kwota płatności może być określona od 1 grosza do nawet 300 złotych.
- Połączenia IVR – system połączeń o podwyższonej opłacie, gdzie prowizja jest naliczana w modelu Pay per Call (określona z góry płatność za wykonanie połączenia) oraz Pay per Minute (gdzie płatność naliczana jest za minutę połączenia, a łączna prowizja zależy od czasu jego trwania). System, który idealnie nadaje się np. dla prowadzenia infolinii. Aczkolwiek z informacji uzyskanych bezpośrednio od firmy wiemy, iż wsparcie dla połączeń premium w modelach PPM oraz PPC jest wygaszane.
Jak zacząć pracę z DigitalVirgo
DigitalVirgo obsługuje wyłącznie firmy. Chcąc podjąć współpracę należy skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie. W ciągu kilku dni roboczych od przesłania wiadomości skontaktuje się z nami pracownik firmy, który przedstawi ofertę firmy. Wymiana mejli w końcu pozwoli na podpisanie umowy i fizyczne rozpoczęcie integracji. Podczas rozpoczynania współpracy należy pamiętać, iż bez wsparcia programisty integracja nie będzie możliwa. Oczywiście serwis świadczy wsparcie techniczne jednakże jeśli nie jesteś zaznajomiony z technicznymi aspektami działalności systemów płatniczych – integracja będzie bardzo trudna w realizacji.
Rozliczenia / wypłata środków
Rozliczenia w DigitalVirgo ustalane są indywidualnie w umowie dotyczącej współpracy. Wszystko zależy od nas w tym temacie i od możliwości, które mamy jeśli chodzi o generowanie ruchu.
Narzędzia i rozwiązania
DigitalVirgo kreuje rozwiązania w zakresie marketingu mobilnego, na co wskazuje ilość podmiotów, z którymi firma współpracowała. Wśród produktów mamy m.in. działalność związaną z kreacją aplikacji mobilnych, kampanie realizowane dla operatorów, reklamę mobilną, a nawet nowatorską technologię TargeDS. Pozwala to sądzić, iż jest to duży i rozwinięty podmiot i tak właściwie jest. Nie należy się obawiać o własne środki podejmując współpracę z DigitalVirgo.
Podsumowanie
DigitalVirgo dzięki swojemu doświadczeniu i międzynarodowej skali działalności to poważny gracz na polskiej scenie agregatorów płatności mobilnych. Jest to z całą pewnością solidny partner biznesowy, niemniej jednak należy pamiętać o pewnych ograniczeniach, a raczej wysokich barierach wejścia. Wymogiem jest prowadzenie działalności gospodarczej oraz wiedza techniczna pozwalająca na integrację systemów płatności, gdyż sam agregator nie oferuje żadnych gotowych narzędzi, które mogłyby być pomocne podczas implementacji.