Płatności SMS Premium, mimo iż czas płynie nieubłaganie, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Dla obsługi mirkopłatności wciąż pozostają najpopularniejszym kanałem realizacji zamówienia.

  

 Zalety dla kupującego:

  • bezpieczeństwo dokonywanej transakcji
  • szybkość realizacji zamówienia
  • brak konieczności pozostawiania danych karty kredytowej
  • płatność bez pamiętania trudnych haseł do banku
  • faktyczna zapłata za usługę następuje z opóźnieniem – przy płatności za abonament

 

Zalety dla sprzedającego:

  • prostota uruchomienia tego kanału płatności
  • jedna faktura zbiorcza za cały ruch sprzedażowy (nie trzeba księgować każdej transakcji!)
  • wygoda płatności dla kupującego
  • możliwość prowadzenia sprzedaży mając siedzibę firmy poza granicami Polski…

  

…ale czy na pewno?

 

Coraz więcej firm agregujących płatności sms premium rate rezygnuje ze współpracy z firmami zagranicznymi. Przyczyny są różne. Jedni ze względów prostoty rozliczeń, inni ze względu na to, że wielu naciągaczy próbowało się ukrywać pod zagranicznymi spółkami – prostym rozumowaniem można więc zrezygnować z obsługi wszystkich firm zagranicznych. Czy to jednak poprawne rozumowanie?

Nie każdy jednak kto ma nóż, chce nim zabijać. Nie można każdego przedsiębiorstwa zarejestrowanego poza granicami Polski z góry traktować jak potencjalnych przestępców – zwłaszcza, że historia pokazała nam, że największych nadużyć dokonują często nie zagraniczne, a polskie podmioty. Dyskryminowanie takich firm jest więc nie tylko krzywdzące, ale i stanowi przejaw dyskryminacji rynkowej. Istota problemu powinna być więc po stronie weryfikacji takiego podmiotu oraz późniejszej usługi. Odnosimy jednak wrażenie, że niektórym agregatom usług sms po prostu się nie chce tego robić.

  

Gdzie więc można uruchomić usługę Płatności SMS Premium w Polsce, mając firmę poza granicami Polski?

 

Przykładem takiej firmy jest HotPay.pl, która z powodzeniem współpracuje z wieloma spółkami zagranicznymi, zlokalizowanymi na całym świecie. Serwis ten jest polecany przez nas również z tego powodu, że umożliwia wypłatę zarobionej prowizji poprzez procesory płatnicze, np. PayPal, a po kontakcie z administracją (dla sprawdzonego, legalnego i zweryfikowanego ruchu) nawet poprzez BitCoiny. Problem zagranicznych przelewów jest więc wykluczony.

Co dodatkowo istotne, HotPay stara się uruchamiać usługi zagranicznych kontrahentów poprzez Direct Billing (również dla usług działających poza granicami kraju) – co umożliwia inkasowanie większych wpłat przy korzystniejszych prowizjach!

A Wy, z jakich serwisów do agregacji SMS korzystacie?